up


FAQ - Idea CMS

1
Jak mogę zamówić stronę internetową Idea CMS?
Obecnie jesteśmy w trakcie kończenia prac nad możliwością założenia strony online więc najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt telefoniczny, e-mailowy lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie: ideacms.pl/zaloz-strone
2
Jak długo trwa proces stworzenia strony od podpisania umowy do wdrożenia projektu?

Na stworzenie strony internetowej potrzebujemy około tygodnia czasu. Proszę pamiętać, że Państwo również uczestniczycie w procesie tworzenia strony i wymaga to poświęcenia odrobimy swojego czasu. Po potwierdzeniu zamówienia i wpłaceniu 30% zaliczki przygotowujemy w pełni funkcjonalną stronę internetową.

W przypadku bardzo złożonych i rozbudowanych serwisów czas realizacji może wynosić nawet miesiąc.

3
Czy możliwe jest zrobienie strony "na odległość"?
Oczywiście, że tak. Obsługujemy Klientów z całej Polski. Będziemy z Państwem w kontakcie telefonicznym i mailowym podczas całego procesu tworzenia strony internetowej. Zadajemy konkretne pytania, podpowiadamy co należy umieścić na stronie i oczekujemy od Państwa zaangażowania, tak aby stworzona strona była profesjonalnym wizerunkiem Państwa Firmy.
4
Czy rejestrujecie dla mnie domenę internetową?
Tak, dokonujemy procedury rejestracji domeny internetowej bez dodatkowych opłat. Utrzymanie nowo zarejestrowanej domeny w pierwszym roku nic Państwa nie kosztuje. Pomagamy Państwu wybrać najbardziej odpowiedni adres strony internetowej, proponujemy zawsze klika wersji nazw domeny, tak aby była łatwa do zapamiętania i kojarzyła się z Państwa branżą. Najlepiej, aby to była nazwa Państwa firmy bądź nazwa głównych produktów czy usług.
5
A jeśli już posiadam swoją domenę internetową?
Jeśli już posiadają Państwo domenę internetową, wówczas po realizacji nowej strony internetowej poprosimy Państwa o dokonanie drobnej zmiany w konfiguracji domeny. Możemy dokonać tej zmiany także samodzielnie, jeśli otrzymamy dostęp do panelu zarządzania Państwa domeną.
6
Kto utrzymuję moją stronę internetową?
My utrzymujemy Państwa stronę internetową, zapewniamy jej poprawne funkcjonowanie i dostęp do systemu CMS. Nasz autorski system Idea CMS jest wciąż udoskonalany przez naszym zdolnych programistów i aktualizowany na naszym serwerze.
7
Czy będę mógł samodzielnie zmieniać treści na stronie?
Tak, ponieważ wszystkie strony, które tworzymy, są oparte o nasz autorski system zarządzania treścią Idea CMS, który umożliwia samodzielną edycję zawartości strony.
8
Czym jest CMS?
CMS (ang. Content Management System - system zarządzania treścią) to aplikacja internetowa pozwalająca na łatwą aktualizację i rozbudowę strony internetowej w czasie rzeczywistym, tzn., że wszystkie naniesione zmiany widoczne są od razu po ich zapisaniu w systemie.
9
Jak tworzycie wygląd a więc Layout strony internetowej?

Idea CMS korzysta z gotowych profesjonalnych szablonów, projektowanych przez zespoły grafików i webmasterów, które spełniają najnowsze standardy projektowania stron internetowych na świecie.

Oferujemy Państwu resposnywne szablony, a więc stworzone z myślą o przeglądaniu ich na telefonach komórkowych i tabletach. Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania Internetu i wyszukiwania informacji.

Odpowiednio zaprojektowana responsywna strona internetowa, posiada przemyślaną strukturę nawigacyjną, która odpowiednio dopasowuje się do danego urządzenia. Dzięki temu nie ma konieczności żmudnego przewijania strony aby odnaleźć te najbardziej interesujące informacje.

10
Dlaczego oferujemy gotowe resposnsywne szablony graficzne?

Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze naszych Klientów. Sprawdziliśmy sami na sobie proces tworzenia szaty graficznej dla strony internetowej. Przygotowanie indywidualnego responsywnego projektu graficznego jest nie tylko czasochłonne ale dużo bardziej kosztowne, gdyż grafik projektujący stronę internetową projektuje tylko jedną wersję strony, jeśli zaś projektuje wersję responsywną, musi zaprojektować przynajmniej trzy wersje takiej strony, co znaczne podwyższa koszt stworzenia tej strony. Do tego dochodzi jeszcze praca webmastera, który powinien wdrożyć taką stronę w trzech wersjach.

Uważamy, że standardy projektowania stron internetowych zmieniają się bardzo szybko i korzystniej jest wybrać gotowe i dobrze zaprojektowane rozwiązanie niż przepłacać za grafikę, która za 2 lata i tak nie będzie już zgodna z najnowszymi trendami w internecie.

11
Kto jest właścicielem szablonu graficznego?
Zakładając stronę internetową w Idea CMS i akceptując proponowany przez nasz resposnsywny szablon graficzny, wdrażamy go zgodnie z Państwa wymaganiami, dostosowując kolory, układ strony, wprowadzając treść i zdjęcia. Po akceptacji finalnego produktu stajecie się Państwo właścicielami zmodyfikowanego szablonu.
12
Ile kosztuje mnie utrzymywanie strony internetowej w kolejnych latach?
W pierwszym roku koszt utrzymania strony internetowej i rejestracji nowej domeny zawarty jest w każdym pakiecie. W kolejnym roku utrzymanie strony w Idea CMS w zależności od wybranego pakietu wynosi odpowiednio 199 zł netto, 299 zł netto lub 399 zł netto.
13
Czy strona stworzona przez Idea CMS będzie widoczna w Google?
Tak, zapewniamy Państwa, że tworzone przez nas strony internetowe są przyjazne wyszukiwarkom internetowym. A dobrze zoptymalizowana strona internetowa lepiej się pozycjonuje w organicznych wynikach wyszukiwania Google.
14
Ile kosztuje stworzenie strony przez Idea CMS?

Nasz bieżący cennik dostępny jest pod adresem: ideacms.pl/cennik

Jeśli nie wiedzą Państwo, który pakiet byłby najbardziej optymalny, chętnie doradzimy, aby utworzona przez nas strona była profesjonalną wizytówką Państwa firmy a jednocześnie spełniała Państwa założenia budżetowe.